آموزش ایلاستریتور- ایجاد طرح اسلیمی

آموزش ایلاستریتور- ایجاد طرح اسلیمی

به نام خدا سلام

طرح های اسلیمی از جمله طرح هایی هستند که در معماری تزئینی ایرانی اسلامی فوق العاده کاربردی هستند. این گونه طرح ها را می توان روی نقوش بجا مانده از کاشی های مساجد و کاخ ها و بناهایی با معماری قدیمی به وفور دید. بیشتر طرح های اسلیمی به گونه ای از تقارن و دوران شکل پایه ایجاد می شوند و شما به سادگی می توانید با ایجاد طرح پایه و تکرار آن طرح های اسلیمی زیبایی را ایجاد کنید. از طرح های اسلیمی ایجاد شده می توانید در کارهای هنری همچون میناکاری روی سفال نیز استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

آموزش ایلاستریتور- طراحی فنر سه بعدی

 

ما در این جلسه از آموزش ایلاستریتور قصد داریم یک نمونه طرح اسلیمی رو با استفاده از ابزار rotate,ellips و دستور transform, reflect رسم کنیم و با تغییر شکل و دوران شکل های پایه، شکل های جدید و زیباتری را ایجاد کنیم، در واقع یکی از روش های ساده طراحی این نوع طرح های هنری همین دوران و چرخش و کپی شکل های اولیه است. شما هم می توانید با دنبال کردن فیلم آموزشی و با ایده ها و خلاقیت خودتون طرح های زیبا ایجاد کنید.

مشخصات آموزش ایلاستریتور- ایجاد طرح اسلیمی:

• کیفیت: FUll HD
• فرمت تصویری: MP4
• اندازه تصویر: ۱۰۸۰*۱۹۲۰
• نرخ فریم: ۱۰ فریم بر ثانیه
• طول فیلم: ۷ دقیقه
• کیفیت صدا: استریو

برای آشنایی بیشتر می توانید بخشی از ویدیوی آموزشی ایجاد طرح اسلیمی را به صورت آنلاین تماشا کنید و در صورت تمایل آن را از لینک زیر دانلود کنید. مدت زمان این آموزش ایلستریتور ۷ دقیقه است.

برای دانلود رایگان محتوا در سایت عضو شوید.
هرگونه کپی برداری از محتوای سایت با ذکر منبع مجاز است.

مطالعه بیشتر