آموزش سه ترفند کاربردی فتوشاپ

بازدید: 975 بازدید

آموزش سه ترفند کاربردی در فتوشاپ

سه آموزش کاربردی در فتوشاپ

در این پست آموزشی قصد داریم سه ترفند کاربردی در فتوشاپ را با هم بررسی کنیم. پس برای یادگیری این سه آموزش رایگان فتوشاپ با ما همراه شوید. در ترفند اول قصد داریم روش قرار دادن هاله سیاه یا سفید دور عکس هامون قرار بدیم و عکس ها رو جذاب تر کنیم. در ترفند دوم قصد داریم روش رفع و حذف شوره سر در عکس ها را آموزش دهیم. و در ترفند آخر می خواهیم روش قرار دادن روشنایی و نور را روی عکس ها بررسی کنیم.

مطالب مرتبط:

آموزش فتوشاپ- تلفیق و ترکیب چهره
آموزش فتوشاپ- گریم صورت ژوکر
آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ
آموزش فتوشاپ -طراحی افکت دو رنگ
آموزش نوردهی به عکس در فتوشاپ

قراردادن هاله سیاه یا سفید دور عکس

در ترفند آموزشی اول از آموزش رایگان فتوشاپ قصد داریم هاله ای دور عکس قرار دهیم. ما برای این کار ابتدا سوژه را انتخاب می کنیم و سپس یک کپی از آن با استفاده از ctrl+J ایجاد می کنیم. عکس را در زمینه سیاه یا سفید قرار می دهیم. سپس Ctrl+T و سپس Ctrl+0 می زنیم. و عکس را متناسب با کادر جدید می کنیم. سپس روی عکس یک لایه خالی ایجاد می کنیم. چون می خواهیم هاله سفید قرار دهیم پس یک solid color با رنگ مشکی را به لایه خالی اضافه می کنیم. در حالی که روی Mask لایه هستیم ابزار selection دایره ای را انتخاب می کنیم. و با استفاده از Space صفحه کلید و کشیدن بیضی را در مکان مناسب روی چهره قرار می دهیم. در ادامه شما می توانید ویدیوی این آموزش رایگان فتوشاپ را به صورت آنلاین تماشا کنید.

 

روش رفع شوره سر در عکس ها

در ترفند آموزشی دوم از آموزش رایگان فتوشاپ قصد داریم روش رفع شوره سر از عکس ها را آموزش دهیم. در این آموزش قصد داریم یک ترفند ساده برای حذف یا رفع شوره های سر یا گرد و غبار و آلودگی ها روی لباس را آموزش دهیم. ابتدا با استفاده از ctrl+J یک کپی از لایه تهیه می کنیم. سپس از طریق منوی filter وارد بخش Noise می شویم و فیلتر Dust& Scraches را انتخاب می کنیم. سپس در پنجره بازشده radius یا شعاع را افزایش می دهیم. سپس threshold را مقداری کمتر از radius تا جایی افزایش می دهیم که بافت پارچه را تا حدی برگردانیم. و البته بهتر هست برای عکس های مختلف این مقدار را آزمایش کنید. در روش دیگر می توانید alt را نگه می داریم و روی mask لایه کلیک می کنیم تا یک لایه ماسک به لایه اضافه شود. سپس براش را انتخاب می کنیم. و با اندازه مناسب روی پارچه می کشیم تا شوره سر را ازبین ببریم.در ادامه شما می توانید ویدیوی این آموزش رایگان فتوشاپ را به صورت آنلاین تماشا کنید.

قرار دادن روشنایی و نور در عکس

حالا نوبت به ترفند کاربردی آخر از آموزش رایگان فتوشاپ می رسد. ما قصد داریم با استفاده از فتوشاپ روشنایی و نور را برای یک چراغ فانوسی خاموش شبیه سازی کنیم. به طوری که روشن دیده شود. ابتدا یک لایه خالی جدید روی عکس ایجاد می کنیم و حالت یا مد لایه را روی color dodge قرار می دهیم. و با ابزار قلمو با opacity 100 و flow پایین حدود ۴۰ چندبار داخل چراغ در لایه خالی کلیک می کنیم. و سپس یک لایه خالی دیگر ایجاد می کنیم. و مد آن را روی overlay قرار می دهیم و با opacity کمتر اطراف لامپی را که زرد رنگ کردیم با قلمو رنگ می کنیم. و برای زیباترشدن کار روی لایه اول دابل کلیک می کنیم و در بخش belendig options از پنجره layer Style تیک گزینه transparency shapes layer را برمی داریم. در ادامه شما می توانید ویدیوی این آموزش رایگان فتوشاپ را به صورت آنلاین تماشا کنید.

برای دانلود رایگان محتوا در سایت عضو شوید.
هرگونه کپی برداری از محتوای سایت با ذکر منبع مجاز است.

مطالعه بیشتر

دانلود آموزش سه ترفند کاربردی در فتوشاپ