آموزش طراحی سیب متحرک در برنامه فلش (انیمیت)

آموزش طراحی سیب

آموزش طراحی سیب متحرک در برنامه فلش

به نام خدا سلام دوستان
نرم افزار فلش یک نرم افزار جذاب و ساده برای ساخت انیمیشن های دوبعدی است. ما در این جلسه از آموزش های رایگان نرم افزارهای گرافیکی قصد داریم شما را با طراحی سیب متحرک دربرنامه فلش آشنا کنیم.

اگه علاقه مند به یادگیری انیمیشن دوبعدی با استفاده از نرم افزار فلش هستید می توانید آموزش های زیر را نیز تماشا کنید:
انیمیشن سازی به روش motion tween در نرم افزار فلش
آموزش حرکت دست و پای آدمک به روش فریم فریم در فلش
آموزش ساخت انیمیشن ساده بارش برف در نرم افزار فلش

نکته:در این آموزش ما از لایه های جداگانه برای طراحی قسمت های مختلف سیب استفاده کردیم و دلیل این امربه این خاطر است که اگر همه اجزا در یک لایه طراحی شوند به عنوان یک شکل در نظر گرفته می شوند و وقتی بر روی یک قسمت تغییراتی ایجاد کنیم این تغییرات روی تمام اجزا اعمال می شوند ولی در صورت طراحی هر کدام از اجزا در یک لایه جداگانه تغییرات فقط بر روی لایه مورد نظر اعمال خواهد شد.

خب برگردیم به آموزش. شما می توانید در هنگام خواندن مراحل آموزش ویدیوی آموزش طراحی سیب متحرک در برنامه فلش را نیز دانلود و تماشا کنید. مدت زمان این ویدیو ۱۷:۰۳ دقیقه می باشد که از لینک دانلود در پایین صفحه در دسترس است.

مراحل زیر را با ما انجام دهید:

۱-برنامه فلش را باز کرده و استیجی در ابعاد دلخواه ایجاد می کنیم.
۲- با استفاده از ابزار دایره، دایره ای با رنگ گرادیان قرمزمی کشیم .
۳- با ابزار pen بر روی کادر دایره کلیک می کنیم تا گره یا دستگیره هایی دور شکل ایجاد شوند .توسط این دستگیره ها می توانیم تغییراتی در شکل ایجاد کنیم.
۴-ابزار subselection را انتخاب می کنیم و مطابق فیلم شروع به کشیدن دستگیره ها می کنیم تا تغییرات مورد نظرمان را روی شکل اعمال کنیم و شکلی شبیه سیب طراحی کنیم.
۵- ابزارgradient transform را انتخاب می کنیم و بر روی سیب کلیک می کنیم.با این ابزارمی توانیم میزان روشنایی روی شکل را تغییر دهیم.
۶-در این مرحله لایه جدیدی ایجاد می کنیم و در این لایه شروع به طراحی چشمهای سیب با استفاده از ابزار دایره می کنیم.یکی از چشمها را در این لایه طراحی می کنیم ویک کپی از این چشم را برای چشم دیگردر لایه بعدی قرار می دهیم.
۷- لایه جدیدی نیز برای طراحی ابروها و دماغ سیب ایجاد می کنیم.با ابزار خط یک خط با رنگ سیاه می کشیم و با ابزار selection خط کشیده شده را به شکل منحنی در می آوریم و دو کپی از این خط منحنی میگیریم. دو تا از این خط ها برای ابروها استفاده میشه و یکی دیگر را با استفاده از ابزار free transform می چرخانیم و برای دماغ سیب استفاده می کنیم.
۸- یک لایه جدید دیگر ایجاد می کنیم و با ابزار دایره، یک دایره دیگر می کشیم و با ابزار selection یک قسمت ازدایره را به شکل منحنی در میاوریم و شکل طراحی شده را برای دهان سیب استفاده می کنیم.

۹-یک لایه دیگر هم برای طراحی ساقه سیب ایجاد می کنیم. با ابزار قلمو یک ساقه به رنگ سبز می کشیم.
۱۰- لایه جدیدی برای طراحی برگ سیب ایجاد می کنیم و با استفاده از ابزار دایره و رنگ گرادیان سبز یک دایره می کشیم و با ابزار free transform دایره را به شکل برگ تغییر می دهیم.

حال که طراحی سیب ما تمام شد حالا نوبت به ایجاد حرکت در اعضای صورت سیب می رسد.
در این انیمیشن ما از روش فریم به فریم استفاده کردیم که مراحل ساخت آن در فیلم مربوط به حرکت دست و پای آدمک آموزش داده شد.

برای دانلود رایگان محتوا در سایت عضو شوید.
هرگونه کپی برداری از محتوای سایت با ذکر منبع مجاز است.

مطالعه بیشتر