انیمیشن سازی به روش motion tween در نرم افزار فلش

بازدید: 1311 بازدید

ایجاد قلب در فلش

انیمیشن سازی به روش motion tween در نرم افزار فلش

به نام خدا سلام دوستان در این آموزش قصد داریم انیمیشن سازی به روش motion tween را در نرم افزار فلش آموزش دهیم.

در انیمیشن سازی به روش motion tween، فریم اول و فریم آخر توسط فرد ساخته می شود و فریم های میانی توسط خود فلش ایجاد می شوند و یکی از ساده ترین و سریع ترین روشهای ایجاد انیمیشن است و نسبت به انیمیشن سازی فریم به فریم بسیار آسانتر است.

ما در این آموزش قصد داریم شما را با طراحی قلب و تپش آن دربرنامه فلش آشنا کنیم که به روش motion tween ایجاد می شود.

پس مراحل زیر را با ما انجام دهید، و برای یادگیری بهتر می تونید ویدیو این آموزش را دانلود و تماشا کنید.

۱-برنامه فلش را باز کنید و استیجی در ابعاد دلخواه ایجاد کنید.
۲- با استفاده ازابزار دایره، دایره ای با رنگ گرادیان قرمز بکشید.
۳- با ابزار pen بر روی کادر دایره کلیک کنید تا گره یا دستگیره هایی دور شکل ایجاد شوند .توسط این دستگیره ها می توانید هر گونه تغییراتی در شکل ایجاد کنید.
۴-ابزار subselection را انتخاب کنید و مطابق فیلم شروع به کشیدن دستگیره ها کنید و تغییرات مورد نظر خودتون را روی شکل اعمال می کنیم تا دایره به شکل قلب در بیاد.در این مرحله قلب ما آماده است.
۵- ابزار gradient transform را انتخاب کنید و بر روی قلب کلیک کنید در اینصورت دستگیره هایی بر روی شکل ایجاد می شوند. با حرکت دادن دستگیره های ایجاد شده زاویه و میزان تابش نور بر روی قلب را تنظیم کنید.
۶- حال که قلب شما آماده شده برای ایجاد تپش قلب بر روی فریم اول کلیک راست کنید و گزینه creat motion tween را برای ایجاد انیمیشن انتخاب کنید سپس روی فریم آخرمثلا فریم ۲۰ کلیک راست کنید و گزینه insert keyframe\scale را انتخاب کنید.در واقع با انتخاب گزینه scale می خواهیم نشان دهیم که در فریم آخر چه عملی قرار هست بر روی شکل اعمال شود و منظور از scale تغییر مقیاس و اندازه شکل است.
۷-برای تغییر اندازه قلب ابزار free transform را انتخاب کنید وبر روی قلب کلیک کنید و کمی دستگیره های ایجاد شده را به سمت بیرون بکشید تا اندازه قلب بزرگ شود.به این ترتیب اندازه قلب در فریم آخر بزرگتر از فریم اول می شود و موقع اجرای انیمیشن قلب در حال تپش دیده می شود.
۷- برای اجرای انیمیشن گزینه control \test movie را انتخاب کنید و نتیجه کار رامشاهده نمایید.

ویدیوی آموزش انیمیشن سازی به روش motion tween در نرم افزار فلش: مدت زمان آموزش ۱:۵۸ دقیقه

هرگونه کپی برداری از ویدیوها و مقالات سایت فقط با ذکر منبع مجاز است. برای دانلود رایگان مقالات به صورت pdf عضو سایت شوید.

مطالعه بیشتر

دانلود انیمیشن سازی به روش motion tween در نرم افزار فلش