روش کار با فایل های لایه باز ادوبی ایلوستریتور

ادوبی ایلوستریتور

روش کار با فایل های لایه باز ادوبی ایلوستریتور

ادوبی ایلوستریتور (به انگلیسی: Adobe Illustrator) به معنی تصویرگر یک برنامه‌ی کامپیوتری برداری است که برای طراحی در کامپیوتر به کار می‌رود.
این نرم‌افزار با ابزار طراحی جهت خلق آثار برداری و افکت‌های گرافیکی به همراه قلم‌موها (Brush) و به‌علاوه افکت‌ها و فیلترهای گرافیکی و ابزار کنترل رنگ به همراه محیط سازگار با فتوشاپ و سایر محصولات ادوبی در اختیار طراحان است.
فایل های ادوبی ایلوستریتور با قالب تصویری ai ذخیره می شوند که یک قالب وکتور یا برداری است. تصاویر برداری یا به اصطلاح تصاویر (وکتور) تصاویری هستند که از طریق محاسبات ریاضی و بردار ها در قالب اشکال هندسی نقاط ، خطوط ، منحنی و چند ضلعی ها ساخته می شوند.

با توجه به نحوه مراحل ساخت این تصاویر و عدم وجود پیکسل این تصاویر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با تغییر سایز و بزرگنمایی این تصاویر هیچ افت کیفیتی در آنها دیده نمی شود .کیفیت تصاویر برداری برعکس تصاویر پیکسلی وابسته به مقدار رزولوشن نیست و در هر سایزی تغییری در کیفیت تصاویر وکتور بوجود نمی آید. برای همین ایلوستریتور یکی از بهترین ابزارها برای ایجاد بنرهای تبلیعاتی در اندازه بزرگ و ابزار محبوب برای طراحان و گرافیست ها می باشد.

یکی از کارهایی که محبوب بعضی از گرافیست ها است استفاده از فایل ها یا طرح های آماده لایه باز برای این نرم افزار است. با استفاده از فایل های لایه باز شما به راحتی می توانید تغییرات لازم را در فایل انجام دهید و یک مدل جدید برای خود ایجاد کنید.
برای آشنایی با چگونگی تغییر در یک فایل لایه باز ادوبی ایلوستریتور شما را دعوت به دیدن این ویدیوی آموزشی می کنم.

هرگونه کپی برداری از ویدیوها و مقالات سایت فقط با ذکر منبع مجاز است.

مطالعه بیشتر