×

جهت سفارش لوگو روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید.

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت آماده یک ابزار موثر و سریع برای معرفی عنوان و خدمات شرکت و کسب و کار ما است. برروی این کارت ها آدرس، شماره تماس و آی دی شبکه های اجتماعی و ایمیل درج شده است.

طراحی یک business card حرفه ای نقش بسیار مهمی در موفقیت و پیشرفت کسب و کار ما دارد. بنابر این برای اینکه یک کارت ویزیت خوب و جذاب داشته باشیم باید به سادگی آن توجه بیشتری کنیم.

انتخاب رنگ کارت و درج موارد مرتبط با کسب و کار و با مفهوم مانند لوگوی شرکت ،متن های کوتاه با فونت های مناسب، تصاویر محصولات یا شرکت و انتخاب کاغذ مناسب برای کارت ویزیت می تواند جذابیت کارت ما را بیشتر کند.

 

دسته بندی های کارت ویزیت

کارت ویزیت ها را می توان بر اساس جنس به بخش های زیر تقسیم بندی کرد.

 

انواع کارت ویزیت بر اساس جنس

کارت ویزیت ها براساس نوع کاغذ و مقوایی که تهیه می شوند دوام و ماندگاری متفاوتی دارند. مثل کارت ویزیت از جنس گلاسه، کتان، چوب، فلز،سوسماری، چرم و شیشه ای و پی وی سی. حتی بعضی از کارت ها از نوع خوراکی و قابل خوردن هستند.

 

انواع کارت ویزیت بر اساس پوشش

پوشش UV برای براق کردن قسمتی از کارت ویزیت مانند لوگو و یا عنوان کسب و کار استفاده می شود. پوشش لمینیت مات و براق و سلفون و بدون روکش برای تهیه کارت هایی با استحکام بالا و حفاظت آن ها استفاده می شوند.

انواع کارت ویزیت بر اساس چاپ

شما می توانید براساس قیمت و سلیقه یکی از مدل های کارت ویزیت طلاکوب، نقره کوب و هات فویل رنگی را برای چاپ انتخاب کنید.

 

ابعاد کارت ویزیت

اندازه و سایز استانداردی برای کارت ویزیت ها وجود ندارد و بسته به سلیقه شخصی مشتری و طراح و امکانات چاپ هر کشور در اندازه ها و شکل های متفاوتی چاپ می شوند.

از اندازه های رایج چاپ business card در ایران یکی سایز ۹ در ۵ سانتی متر و دیگری ۹ در ۶ سانتی متر است، که برای کارت های مترو و عابر بانک هم استفاده می شوند. لازم به ذکر است که ۰/۵ سانتی متر آن به عنوان حاشیه امن در نظر گرفته شده و بعد از برش به اندازه  ۸/۵ در ۵/۵ سانتی متر در می آید.

نرم افزارهای طراحی کارت ویزیت

نرم افزارهای وکتور همچون ایلاستریتور و کورل با امکانات متنوعی که دارند کار طراحی کارت ویزیت را آسان تر کرده اند.  با خلاقیت می توان با استفاده از این نرم افزارها business card هایی با جلوه های رنگی زیبا و جذاب و در اندازه های مختلف طراحی و چاپ نمود.

دو فرمت TIFF , JPG رایج ترین و بهترین فرمت هایی هستند که برای ذخیره و چاپ business card استفاده می شوند. مد رنگی کارت ها باید روی CMYK و رزولوشن آن ها هم روی ۳۰۰ Ppi تنظیم شود، تا پس از چاپ، رنگ ها به حالت اصلی و طبیعی و با کیفیت و وضوح بالا نمایش داده شوند.

 

0